Wakacje-zapoznaj sie z planem

2017-06-28 Galeria

Plan wakacyjny obowiązuje od 03.07.2017 – 11.08.2017

Tydzień I

1 Niebieskie podchody w plenerze. Przychodzimy ubrani na niebiesko.

2.Słuchawka lekarska wykonujemy domowy stetoskop.

3.Kolorowy zawrót głowy. Dlaczego mazaki mają różne kolory?

4. Wyprawa do Brazylii. Z kamerą wśród zwierząt - jakie zwierzęta można spotkać w Brazylii.

5. Z muzyką w plecaku. Przynosimy małe plecaki.

Tydzień II

6. Czytamy bajki ekologiczne.

7. Wycieczka po Londynie czerwonym autobusem.

8.Sałatka grecka.

9. Wynalazki Leonarda da Vinci. Projektujemy własne wynalazki.

10. Dzień żeglarski – budujemy jednomasztowiec.

Tydzień III

11.Zamieszanie na polanie. Oglądamy film przyrodniczy.

12. Auta, owocowe przekąski.

13. W rytmie hip hopu – pojedynkowy taniec.

14. Quiz literacki- wiersze Tuwima.

15. Sekrety życia na wsi.

Tydzień IV

16. Jestem duży – wykonujemy miarki wzrostu.

17. Meksykańska zabawa „Piniata”.

18. Muzyka indiańska, nauka układu tanecznego do piosenki Shake your tail feathers.

19. Gumowe rękawiczki -  robimy śmieszne stworki.

20. Słodki deser - wykonujemy desery z jogurtów i serków.

Tydzień V

21. Spa dla każdego - robimy peeling kawowo-cukrowy.

22.Zagadki na kocyku, bawimy się w plenerze.

23.Jak zrobić zdrowy sok?

24. Budujemy fortece z kubeczków plastikowych.

25. Mini szałasy bawimy się w lesie.

Tydzień VI

26.Grawitacja jest bardzo ważna szukamy odpowiedzi na pytania…

-jak wysoko jest niebo, jak wygląda ekologiczny dom, dlaczego na ziemi istnieje życie….?

27. Samolotem dookoła świata - projektujemy globus na balonie.

28. Labirynt z recyklingu.

29. Liściowa zabawa.

30. Mandale ze znalezionych skarbów.

Wycieczki propozycja

- „Dentysta przyjazny dzieciom”- przegląd dentystyczny w Pobiedziskach. Zaproszenie od. pani  A. Podstawskiej, mamy Tomka.

- Deli Park Rosnówko

- Stajnia Liljówka Stęszewko

GDY PRZYJDZIE LATO - wiersz

Gdy przyjdzie lato złote, gorące, gdy będę boso biegać po łące,

tam w stronę słońca, gdzie motyl lata,gdzie złota pszczółka

siedzi na kwiatach,gdzie w trawkach brzęczawesoło trzmiele

i letni wietrzyk w dmuchawce wieje a białe lotki jak spadochrony

lecą nad łąką we wszystkie strony…wtedy

zapomnę o całym  świecie,bo już nie muszę marzyć o lecie.

Wakacje, wakacje, bo wakacje są od tego by bawić się na całego

*plan obowiązuje dzieci, które uczęszczają do przedszkola;

*plan obowiązuje absolwentów naszego przedszkola zapisanych na półkolonie;

*plan może ulec zmianie.