Przyjaciele JUNIORA

Opinie rodziców absolwentów przedszkola

2016-12-19 Przyjaciele Juniora

Mój syn uczęszczał do przedszkola Junior od 2 roku życia. Uważam, że został wspaniale przygotowany do podjęcia nauki w klasie pierwszej zarówno pod kątem dydaktycznym jak i emocjonalnym.  Przez te wszystkie lata przedszkolnej przygody brał udział w licznych, ciekawych zajęciach rozwijających uzdolnienia i ciekawość świata. Liczne wycieczki, wyjazdy, organizowane imprezy okolicznościowe także przyczyniły się do rozwoju mojego syna. Panie nauczycielki podchodziły indywidualnie do każdego dziecka. Dzięki temu, że przedszkole Junior jest niewielką placówką, dzieci nie są anonimowe. Wszystkie panie pracujące w przedszkolu znają dzieci, które czują się tu bezpiecznie.Gdybym jeszcze raz musiała wybierać przedszkole, byłby to Junior:)

Jestem mamą Jacka, który był wychowankiem w żłobku i przedszkolu Junior w latach 2009-2014. Obecnie już drugi rok w tym przedszkolu uczy się i bawi moja 3-letnia córka- Rozalia. W moim odczuciu największą zaletą tej placówki jest to, że jest kameralna. Grupy są stosunkowo niewielkie, przez co dzieci szybciej aklimatyzują się w nowym otoczeniu i zawierają swoje pierwsze znajomości w naturalny sposób. Kadra wykwalifikowanych pedagogów zapewnia spokój o prawidłową edukację maluchów i dzieci chętnie korzystają z wielu dodatkowych zajęć, atrakcji, eventów, spotkań rodzinnych, pikników i dni tematycznych, które przedszkole organizuje. Początkowo sceptycznie podchodziłam do kwestii zajęć z jogi dla dzieci czy innych tego typu "dorosłych" aktywności, ale po zachwycie dzieci uznałam, że to bardzo dobry kierunek i drugie moje dziecko też korzysta z takich zajęć.Osobiście podoba mi się otwartość wszystkich osób zaangażowanych w życie przedszkola i swobodna komunikacja :)- to naprawdę daje duże poczucie spokoju i pewność o bezpieczeństwo pozostawionego malucha. Na pewno sporą zaletą są zajęcia językowe- nie tylko j.angielski, ale także hiszpański, czy niemiecki- dzieci oswajają się z językiem, z akcentem, śpiewają piosenki i po prostu się bawią :)To, co mi, jako mamie nieco przeszkadza, ale dzieciom niespecjalnie :) to niewielkich rozmiarów plac zabaw i kwestia nagrzewania się przedszkolnych sal w upalne dni- ale są to czynniki lokalowe- i zespół radzi sobie z tymi niedogodnościami całkiem dobrze.Podobnie sceptycznie podchodziłam do braku kuchni, ale catering, z którego korzysta przedszkole jest naprawdę na wysokim poziomie :) i nie ma to żadnego wpływu na dzieci, które z apetytem zjadają  i tak wybiórcze produkty- podobnie jak w domu :).

Myślę, że największym dowodem na to, że szczerze polecam tą placówkę jest fakt, że posłałam tam moje drugie dziecko :)

Moja córka zaczęła swoją przygodę z Juniorem jako 1,5 roczne dziecko: na początku w bardzo małej grupie żłobkowej a później w równie kameralnej grupie przedszkolnej.Przez wszystkie lata, pełnych ciekawych i rozwijających zajęć jak joga, joga śmiechu, happy sport, ciekawskie dzieciaki, terapia ręki oraz udział w zajęciach języka angielskiego i hiszpańskiego oraz, co najważniejsze, indywidualnemu podejściu Pań, została wspaniale przygotowana do następnego, jakże ważnego, etapu życia.Przedszkole organizowało mnóstwo wycieczek, warsztatów, wyjazdów, przedstawień teatralnych, organizowane były imprezy okolicznościowe co przyczyniły się do większej wrażliwości mojej córki na otaczający świat oraz pewność siebie podczas wystąpień publicznych.Niewątpliwym atutem przedszkola Junior jest to, że jest niewielką placówką, dzieci przez to nie były anonimowe a Panie pracujące w przedszkolu były zawsze dostępne dla rodziną i otwarte na prośby i propozycje. Współpraca z kadrą przedszkola Junior była dla mnie wielką przyjemnością.

Jestem zadowolona z wyboru jakiego dokonałam kilka lat temu.

Polecam:-)

Bardzo dobre przedszkole, posiadające bardzo dobrą kadrę pedagogiczną.Profesjonalizm w opiece nad dziećmi - dużo mądrości, troski i dobrej zabawy.Naprawdę czuć, że wszystkim zależy na dobru dzieci. Mój syn  rozpoczął naukę w tym przedszkolu jako 2,5 letnie dziecko, wcześniej w tej samej placówce uczęszczał do Klubu Malucha. Placówka jest mała co umożliwia indywidualne podejście dla każdego dziecka. Mnóstwo zajęć dodatkowych jak joga, ciekawskie dzieciaki, happy sport czy nauka języków obcych, z których mój syn chętnie korzystał.  Liczne wycieczki, warsztaty czy pikniki okolicznościowe. Wszystko to pozwoliło na doskonałe przygotowanie mojego syna do rozpoczęcia nauki w szkole.Polecamy wszystkim, którym zależy na szczęściu swojego dziecka.