Kadra

Organ prowadzący,Dyrektor Żłobka mgr Joanna Mazur

Z myślą o dzieciach i dla dzieci stworzyłam placówkę, w której codziennie widać buzie uśmiechniętych dzieci. Dbam o to, aby każde dziecko miało szansę na wszechstronny rozwój. Ciepła i domowa  atmosfera powoduje, że dzieci czują się bezpiecznie i są szczęśliwe. Indywidualne podejście do dziecka jest naszą codzienną zasadą. Pierwszy etap edukacyjny,jakim jest edukacja przedszkolna jest bardzo ważnym elementem-fundamentem do funkcjonowania w życiu społecznym, wdrażaniem do samodzielności, oraz możliwością dobrego przygotowania do podjęcia nauki szkolnej.Nasi pedagodzy nastawieni na permanentne doskonalenie.Prywatnie mama dwójki dzieci.

mgr Patrycja Góral

Dyrektor Przedszkola

wychowawca grupy "Smoki"

Jestem absolwentką Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Milenium wydział pedagogiki,studia licencjackie o kierunku profilaktyka i terapia pedgogiczna, oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi wydział humanistyczny kierunek pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku: wychowanie przedszkolne, edukacja wczesnoszkolna, oligofrenopedagogika, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, organizacja i zarządzanie "Menedżer w oświacie.

Kim jestem?

Zajmuję się planowaniem i organizacją przedszkola.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego od 8 lat. Pedagog, terapeuta.

Certyfikowany instruktor Masażu Shantala, oraz instruktor masażu Shantala Body Touch

                              Certyfikowany instruktor Jogi śmiechu Fundacja Jogini Śmiechu

                                        Nauczyciel Jogi dla dzieci Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii

                                        Instruktor rytmiki Wyższa Szkoła Edukacja W Sporcie

                                        Instruktor Nordic Walking  Polskie Stowarzyszenie Instruktorów Nordic Walking.

Pracę  z dziećmi traktuje bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Propaguję idee szacunku i współdziałania we wzajemnych relacjach z dzieckiem. Wyznacznikiem satysfakcji w pracy jest: dobre serce i wiedza. Pasjonuje mnie, praca z dziećmi i dorosłymi, kształtowanie postaw i wartości  u dzieci, oraz ich rozwój psychologiczny. Nieustannie dąże do poszukiwania nowych pomyslów i inspiracji. Najbardziej cenię prawdziwość i autentyczność swoich przedszkolaków.W przyszłości marzą mi się studia psychologiczne, które pomogą mi zrozumieć niektóre sytuacje. Lubię się śmiać, jeść wymyślne potrawy i  kolor czerwony. Noszę wygodne ubrania, które pozwalają mi na maksymalną swobodę. Hobbistycznie organizuję przyjęcia urodzinowe dla dzieci-animator zabaw dziecięcych. Prywatnie mama nastaletniej córki.Lubię czytać i odpoczywać z dala od cywilizacji. Zwolenniczka duńskiego pedagoga i terapeuty Jospera Juul, oraz psychologa Agnieszki Stein.

 

 

mgr Magdalena Woźniak

Nauczyciel

wychowawca grupy "Smoki"

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku profilaktyka i terapia pedagogiczna, studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńcza oraz studia podyplomowe na kierunku wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Z przedszkolem Junior współpracuje już od kilku lat, najpierw pracując z dziećmi w żłobku, później w przedszkolu. W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską oraz zrozumieniem. Rozbudzać ich indywidualne zainteresowania i umiejętności. Ogromną radość sprawiają mi postępy moich podopiecznych. Sama również każdego dnia uczę się od nich nowych rzeczy.  Moim podstawowym celem w pracy z maluszkami jest stworzenie atmosfery pełnej ciepła, otwartości iradości oraz poczucia bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy dzień dziecka spędzony w przedszkolu przyniósł mu wiele radości, jak również wpłynął na jego wszechstronny rozwój.

Nauczyciel

mgr Sonia Tyszkiewicz( obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim)

 

Ukończyłam studia licencjackie o specjalności Edukacja elementarna z terapią pedagogiczną i studia magisterskie o specjalności Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza i terapia pedagogiczna na Wydziale Nauk Społecznych w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej „Milenium”.  Od zawsze chciałam pracować z dziećmi. Jestem osobą otwartą , cierpliwą i szczerą. W łatwy sposób nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie.Każdego dnia z wielkim zaangażowanie staram się sprostać wszelkim wyzwaniom. Wykorzystuje różne formy dziecięcej aktywności twórczej w rozwoju intelektualnym, poznawczym, emocjonalnym i społecznym. W swojej pracy bardzo lubię wykorzystywać wszelkie działania plastyczne, ponieważ jest to moją pasją. Moje zawodowe motto oddaje myśl Konfucjusza: "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać - a zrozumiem i rozwinę skrzydła".

mgr Weronika Korytowska

Pedagog opiekuńczo-wychowawczy

wychowawca grupy "Cypski"

Z wykształcenia jestem pedagogiem.Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza i praca z rodziną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Jest osobą otwartą, ciepłą, uśmiechniętą. Bardzo cenię sobie pracę z dziećmi ze względu na ich bezbronność, szczerość i chęć poznawania otaczającego świata. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości i satysfakcji.  Uważam, że nasze pociechy należy cenić szczególnie za to, że mimo niewielu lat widzą znacznie więcej niż my – dorośli. Od wielu lat angażuję się w wiele przedsięwzięć jako wolontariuszka m.in. w domach dziecka.                 

mgr Emilia Wachowiak ( obecnie urlop macierzyński)

Nauczyciel

W roku 2012 ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika, specjalność edukacja europejska. Dzięki zdobytej wówczas wiedzy i pozyskanym umiejętnością stałam się osobą kreatywną, otwartą i wrażliwą na potrzeby drugiego człowieka. Obecnie uzupełniam dotychczas zdobyte wykształcenie aby móc w przyszłości pracować z dziećmi.

 

mgr Natalia Uliszak( obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim)

W 2014 roku ukończyłam studia magistersie na kierunku pedagogika, specjalizacja edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolneOd 4 lat pracuje z dziećmi, fascynuje mnie ich rozwój. Wiele satysfakcji sprawia mi pomoc dzieciom z ich słabościami.W pracy stawiam na samodzielność dzieci i odkrywanie przed nimi świata.Interesuję się psychologią.Wolny czas lubie spędzać z rodziną, przyjaciółmi i psem.

Sandra Szymankiewicz 

Pedagog grupa "Smerfy"(obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim)

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie kontynuuje studia magisterskie, specjalność wychowanie przedszkolne i auczanie początkowe. Jestem osobą otwartą i uśmiechniętą. Praca z dziećmi daje mi wiele radości, codziennie uczę się od ni ich czegoś nowego. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, uwzględniając jego możliwości, zainteresowania i umiejętności. W swojej pracy staram się otaczać maluszki troską i zrozumieniem, tak aby miały poczucie bezpieczeństwa. Pragnę aby dzieci spędzały  w przedszkolu czas aktywnie oraz aby każdy dzień przynosił im wiele radości. Zadowolenie i uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą jaką można otrzymać.

 

Więcej »

 lic.Anita Miczuga 

wychowawca grupy " Smerfy"

W 2015 roku ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika o specjalności Edukacja elementarna z terapią pedagogiczną w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium. Obecnie podjęłam studia magisterskie na tej samej uczelni na specjalności Edukacja elementarna z profilaktyką logopedyczną. Ukończyłam także kurs Wczesnej edukacji Montessori, która pozwala indywidualizować pracę z dziećmi przy uwzględnieniu potrzeb i różnic rozwojowych. Pracuję z dziećmi 5 lat i jest to praca, która daje mi ogromną satysfakcję oraz pozwala na nieustanny rozwój. Jak najczęściej staram się dawać dzieciom dużo swobody oraz umożliwiać im popełnianie błędów, dzięki czemu mogą być bardziej samodzielne. Dzięki dzieciom każdego dnia uczę się doceniać i cieszyć z małych rzeczy oraz pamiętać o tym, co jest w życiu najważniejsze. „Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba” A. Ch. Swinburne

 

lic. Daria Krakowska 

wychowawca grupy "Skrzaty"

Jestem absolwentką Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego  wydział zdrowia publicznego o specjalności elektroradiologia.  Pracę dyplomową pisałam z tematyki ”Ostrej duszności krtaniowej u dzieci”. Ukończyłam studia podyplomowe            z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji  w Poznaniu.  Ukończyłam także kurs z diagnozy   i terapii psychologiczno- pedagogicznej, metodyki terapii zajęciowej z elementami socjoterapii i psychoterapii.  

Obecnie mam 37 lat i jestem szczęśliwą mamą cudownej trzynastolatki. Z przedszkolem Junior zaczęłam współpracę od sierpnia 2019. Wcześniej pracowałam w przedszkolu Montessori . Pozyskana tam wiedza oparta na obserwacji dzieci umożliwia indywidualizację pracy dzieci z uwzględnieniem ich potrzeb w rozwijaniu ich zainteresowań.  Jest to aspekt istotny w umiejętnym dostrzeganiu talentów dzieci i nakierowywaniu ich do ich rozwoju.  

„ Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć…cytat Janusza Korczaka stał się dla mnie myślą przewodnią do jeszcze wnikliwszej obserwacji  dzieci w celu służenia im jak najlepiej: wsparciem, pomocą, pocieszeniem i przytuleniem.  Zaangażowałam się w życie kształtujące światopogląd w dążeniu do doskonałości w kierunku edukacji.  Na co dzień pasjonuję się pedagogiką alternatywną, malarstwem współczesnym, sportem. Udzielam się charytatywnie. Jestem wolontariuszem Szlachetnej Paczki.

Gosia Olejnik pomoc w żłobku i przedszkolu.

Pani Gosia pomaga dzieciom w różnych sytuacjach dnia codziennego. Jest odpowiedzialna za czystość w salach i innych pomieszczeniach w których przebywają dzieci.

Beata Pińczyńska obsługa kuchni. 

Pani Beatka, czuwa nad estetyką podawananych posiłków. Serwowane jedzenie jest staranie przygotowane, co powoduje że dzieci mają większy apetyt oraz pozytywne skojarzenia z jedzeniem. 

Sonia Michalak

pomoc nauczyciela grupa "Smerfy" i grupa "Smoki"

© 2016-2019. Przedszkole Junior.

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie © webkameleon.com