Przygotuj do wycieczki

2017-03-02 Strefa rodzica

Kilka dorosłych spraw, o których rodzic powinien porozmawiać z dzieckiem przed wycieczką

1. Będziesz bez rodziców- uprzedźcie swoje dziecko, że nie będziecie brali udziału w wycieczce, a opiekę będą sprawować inni dorośli-nauczyciele.
  2. Słuchaj opiekunów-wytłumaczcie dziecku, że panie z przedszkola zastępują Was podczas trwania wycieczki i dziecko powinno słuchać i wykonywać polecenia do niego skierowane.
  3. Na pewno będzie fajnie-nastaw dziecko pozytywnie do wycieczki.Wyjaśnij mu, gdzie jedzie, co zobaczy, jakie atrakcje czekają.Dzieci lubią wiedzieć co je czeka.
  4. Postaw przed dzieckiem niewielkie zadanie-poproś, by było uważne, aby mogło Wam opowiedzieć o swoich przeżyciach.
  5. Poradzisz sobie-pożegnanie ogranicz do uścisku, całusa i życzenia udanej zabawy. Nie mów, że będziesz tęsknić i  że żałujsz, że ten czas spędzacie osobno.Takie zachowanie wzbudza w dziecku niepotrzebnie poczucie winy  z powodu opuszczania rodziców.