Jeżyki

Wierszyk i piosenka/plan pracy styczeń

Plan pracy opiekuńczo – wychowawczej

Grupa Cypiski

Realizowana tematyka zajęć

4.018.01

Ptaki i ziarenka zimą

• Zapoznanie dzieci z sylwetkami ptaków. Cechy charakterystyczne, wygląd, odtwarzanie dźwięków jakie wydają.

• Karmnik - przedstawienie jak wygląda, opisanie do czego on służy. Pokazanie dzieciom różne ziarna jakimi można dokarmiać ptaki zimą.

• Zabawa utrwalającą pojęcie szybko - wolno. Podczas szybkiej muzyki dzieci naśladują fruwające ptaki, podczas wolnej muzyki tupią nóżkami.

• Karmnik” - zabawa plastyczna, wykonanie przez dzieci karmnika wyklejanie watą oraz przyklejają ziarenka dla ptaków.

11.01-15.01

Zima - bałwanek

• Bałwankowa rodzina “- zabawa ruchowa, taniec bałwanków.

• Oglądanie ilustracji przedstawiające bałwanki i omówienie cech charakterystycznych jego wyglądu.

• Historyjka obrazkowa - za pomocą obrazków pojedyńczych przedstawienie etapów powstania bałwana.

• Bałwanek ” - zabawa plastyczna, wyklejanie sylwetki bałwanka technika dowolna .

18.01-22.01

Dzień dziadka i Dzień babci

• Przedstawienie dzieciom postaci babci i dziadka przy pomocy ilustracji. Omówienie cech charakterystycznych wyglądu (siwe włosy, okulary, krawat,korale).

• Kiedy babcia była mała “”Piosenka o dziadku “-zapoznanie dzieci z piosenkami.

Zapoznanie dzieci jak można spędzać czas ze swoimi dziadkami.

• Upominek “- tworzymy miły upominek dla dziadka i babci.

25.01-29.01

Karnawałowe szaleństwo

• Bal”- opowiadanie o tradycji karnawałowej zabaw i przebierania się w różne kolorowe kostiumy za pomocą obrazków.

• Balonikowe zabawy “- zabawa sensoryczna przy pomocy balonów wypełnionych mąką, kaszą, piaskiem itp.

• Bal”- wspólna zabawa przy utworach dziecięcych.

• Maska karnawałowa “- tworzymy maskę karnawałową wyklejanie cekinami, brokatem itp.

04.01-29.01

Zajęcia ruchowo-odechowe

• Ćwiczenie czynności wrzucania, podrzucania, toczenia, gniecenia.

• Ćwiczenia oddechowe, dmuchanie piórek, doskonalenie równowagi.

Piosenka

“Bal baloników “

Był sobie raz balonik

Niebieski w kropki złote

Nie umiał wcale latać

Choć wielka miał ochotę

Aż przyszła noc gwiaździsta

Nic tańca i muzyki

Tej nocy sam karnawał

Sprzedawał baloniki

Na złotych były nitkach

Na cienkich srebnych sznurkach

Fruwały i tańczyły

Leciutko niby piórka.

Wierszyk

Babciu, Dzaidku coś wam dam?

Jedno serce tylko mam

A w tym sercu róży kwiat

Żyjcie jeszcze nam sto lat!

© 2016-2020. Przedszkole Junior.

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie © webkameleon.com